NAŠI PRÁVNÍCI V MÉDIÍCH

Nezákonné vyměřování poplatků za studium

 

ČERVEN 2014: BRNO Naši právníci úspěšně zastupovali studenty Masarykovy univerzity v kauze nezákonného vyměřování poplatků za studium. Více se dozvíte této reportáži.

Rozsudek Nejvyššího správního soudu, na základě naší kasační stížnosti, změnil celostátní praxi vyměřování poplatků za studium.

 

ÚNOR 2016: BRNO Kauza pak pokračovala v únoru 2016, kdy nám dal Nejvyšší správní soud opětovně za pravdu, neboť některé vysoké školy novou praxi nechtěly respektovat. I o tom vysílala Česká televize.

Vít Křížka: Právník roku 2014

 

LEDEN 2015: PRAHA Dne 30. ledna 2015 převzal Vít Křížka z rukou ministryně spravedlnosti prof. Heleny Válkové ocenění České advokátní komory a portálu Epravo.cz Právník roku 2014 v kategorii Talent roku (2. místo). Jde o ocenění pro mladé právníky do věku 33 let.

Mgr. Vít Křížka se ve své odborné činnosti věnuje ekonomické analýze práva s ohledem na rozhodovací činnost soudů. Oceněn byl za svou práci Jak myslí soudce s podtitutelm Krátké zamyšlení nad myšlením soudců a možnostmi jak toho využít.

Pomáháme obětem dopravních nehod

ÚNOR 2015: BRNO Televize Prima odvysílala reportáž o klientovi JUDr. Ivy Kuckirové, který byl obětí dopravní nehody. Jde pouze o jeden z mnoha desítek případů. Pojišťovna odečetla tzv. „krácení náhrady nákladů opravy poškozeného vozidla". S takovým postupem ale nelze souhlasit.

 

V roce 2014 se k tomuto vyjádřil Ústavní soud v nálezu sp. zn. I. ÚS 1902/13 a zdůraznil, že „nelze přehlédnout, že poškozenému bylo ono tzv. zhodnocení vozidla protiprávním jednáním v podstatě vnuceno". Náhradu škody musí nést v plném rozsahu pojišťovna.

 

Více se můžete dočíst na webu Auto-mania.cz,  portálu E15.cz nebo serveru Investujeme.cz, kteří o našem klientovi psali.

Naši právnici se vyjadřují ke kauze brněnského letiště

 

ČERVEN 2016: BRNO Náš právník Vít Křížka, který se specializuje na správní právo, byl osloven Brněnským deníkem, aby se vyjádřil ke kauze brněnského letiště. Vyjádření k odmítnutí sdělení informací hejtmanem Haškem se týkalo práva na informace. Převzal jej také server Dnešní Brno.

Jeden ze článků Víta Křížky věnující se ekonomické analýze práva, konkrétně pravidlu absolutní přednosti chodců na přechodech, si můžete přečíst na webu Právního prostoru. Vít Křížka se věnuje právě také dopravnímu právu.

 

Rozhovorem s Vítem Křížkou pak najdete na webu portálu Eprávo.cz.

Soud se zastal studenta, kterému byla nesprávně opravena maturita

 

ÚNOR 2016: BRNO Napsal metry místo korun, výsledek měl správně. Noviny psaly, že "student neudělal maturitu o jediný bod". Ve skutečnosti však student maturitu udělal. Jeden bod mu pouze Ministerstvo školství odmítlo udělit kvůli přepjatému formalismu

 

Podal prostřednitcvím naší kanceláře správní žalobu a byl úspěšný. Více se případu věnoval server Aktuálně.cz.

512

SPOKOJENÝCH KLIENTŮ

692

VYMOŽENÝCH POHLEDÁVEK

61

TRESTNÍCH OBHAJOb

PRÁVNICKÉ OSOBY

FYZICKÉ OSOBY

 

NAŠE SPECIALIZACE

JUDr. Iva Kuckirová se profesně věnuje zejména pracovnímu a trestnímu práva. S pracovním právem se setkávala již jako personální ředitelka; nakonec si z něj udělala doktorát. Trestnímu právu se začala věnovat v rámci své praxe u JUDr. Jaroslavy Kalendové.

 

Mgr. Vítu Křížkovi bylo vždy bližší právo veřejné, zejména ústavní a správní. Zkušenosti ze správního práva získal při svém působení na správním úseku Krajského soudu v Brně. Má za sebou řadu složitých případů v oboru práva školského, dopravního a zdravotnického. Věnuje se také některým odvětvím občanského práva, zejména náhradě újmy na zdraví, ochraně osobnostních práv a doménovému právu.

 

Mimo naši specializaci vykonáváme generální praxi advokáta v oblastech občanského, obchodního a rodinného práva.

Spravedlnost bez síly je bezmocná.

 

Síla bez spravedlnosti tyranská.

 

My dáváme spravedlnost i sílu.

Kontakt

Vít Křížka © 2016-2021 Všechna práva vyhrazena.

Palác Padowetz

Bašty 413/2

602 00  BRNO

 

+420 606 789 717

 

advokat@kklegal.cz